Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska przeskoczy Austrię, lidera IT w regionie

27 lutego 2014 | Ekonomia i Rozwój
Rodzime spółki interesują się nowymi produktami i takimi usługami informatycznymi jak chmura czy BYOD, które ułatwiają im prowadzenie biznesu i podejmowanie decyzji zarządczych. Dlatego planują w kolejnych zwiększanie wydatków  na rozwiązania i produkty IT.
źródło: Rzeczpospolita
Rodzime spółki interesują się nowymi produktami i takimi usługami informatycznymi jak chmura czy BYOD, które ułatwiają im prowadzenie biznesu i podejmowanie decyzji zarządczych. Dlatego planują w kolejnych zwiększanie wydatków na rozwiązania i produkty IT.

Nowe technologie | Krajowe przedsiębiorstwa chcą o 31 proc. zwiększyć nakłady na technologie teleinformatyczne, wynika z badań firmy Kapsch.

dariusz wolak

Polski rynek IT w perspektywie kilku najbliższych lat ma szanse wyprzedzić Austrię, obecnego lidera pod względem wielkości w Europie Środkowo-Wschodniej, wynika z najnowszego badania „Branża Teleinformatyczna – Trendy i Wyzwania" przygotowanego na zlecenie firmy Kapsch.

Zostało przeprowadzone pod koniec 2013 r. Objęło 900 firm z siedmiu państw Europy Środkowo-Wschodniej. – Pytaliśmy o to, w jakim kierunku będzie rozwijał się sektor IC w regionie – precyzuje Jochen Borenich, dyrektor generalny Kapsch BusinessCom. Kierowana przez niego firma jest częścią austriackiej grupy Kapsch, jednej z większych firm z sektora nowych technologii w Europie Środkowo-Wschodniej o rocznych przychodach rzędu 1 mld euro.

Polska przeskoczy Austrię

– Rynek IT...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9775

Wydanie: 9775

Spis treści

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Zamów abonament