Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pogotowie ubezpieczeniowe

04 lutego 2015 | Dobra Firma | Ewa Tomala
Ewa Tomala, aplikant radcowski, Dittmajer i Wspólnicy
autor zdjęcia: M. P.
źródło: Rzeczpospolita
Ewa Tomala, aplikant radcowski, Dittmajer i Wspólnicy

- Prowadzę działalność gospodarczą polegającą na produkcji towarów. Czy dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu mogę zabezpieczyć swoje przedsiębiorstwo przed utratą zysków w przypadku przestoju produkcji z powodu np. pożaru hali, w której znajdują się maszyny niezbędne do prowadzenia działalności?

Prowadzenie działalności gospodarczej, zwłaszcza związanej z produkcją towarów, narażone jest na ryzyko obniżenia lub utraty zysków w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń losowych, na skutek których konieczne byłoby wstrzymanie produkcji.

Jednak można zabezpieczyć przedsiębiorstwo przed takim ryzykiem. Istnieje ubezpieczenie od utraty zysku, zwane także ubezpieczeniem BI (business interruption), które zapewnia ochronę w tego typu sytuacjach losowych. W praktyce występuje ono razem z ubezpieczeniem mienia od ognia i innych zdarzeń losowych. Co do zasady ubezpieczyciele zastrzegają, że warunkiem zawarcia umowy ubezpieczenia utraty zysku jest uprzednie lub równoczesne zawarcie z tym samym zakładem ubezpieczeń umowy ubezpieczenia mienia przedsiębiorstwa od pożaru i innych zdarzeń losowych lub ubezpieczenia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10057

Wydanie: 10057

Spis treści
Zamów abonament