Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Razem możemy więcej

04 lutego 2015 | Światowy dzień walki z rakiem | Michał Chrobot
źródło: materiały prasowe

Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Panie dyrektorze, od stycznia obowiązuje pakiet onkologiczny, co się zmieniło w funkcjonowaniu Świętokrzyskiego Centrum Onkologii?

Stanisław Góźdź: Pakiet onkologiczny stanowi olbrzymie wyzwanie dla placówek opieki zdrowotnej. Wymagał on nie tylko zmian organizacyjnych w funkcjonowaniu wewnątrz organizacji, ale także koordynacji działań pomiędzy lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej, poradniami specjalistycznymi wykonującymi etapy diagnostyki wstępnej i pogłębionej oraz szpitalami prowadzącymi faktyczne leczenie przeciwnowotworowe (operacyjne, chemioterapią czy radioterapią). W związki z wprowadzonymi zmianami Świętokrzyskie Centrum Onkologii, jako jedyny pełnoprofilowy ośrodek onkologiczny, podjęło trud koordynacji całości systemu opieki nad pacjentem z podejrzeniem oraz potwierdzonym nowotworem złośliwym. Koordynacja ta polega przede wszystkim na podziale zakresu kompetencji i współpracy na określonych zasadach oraz na podstawie standardów postępowania w chorobach nowotworowych.

Dlaczego współpraca z wymienionymi podmiotami jest tak istotna?

Wychodząc z założenia, iż nasze Centrum nie jest w stanie samodzielnie zabezpieczyć świadczenia dla wszystkich pacjentów wymagających szybkiej...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10057

Wydanie: 10057

Spis treści
Zamów abonament