Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Najpierw utwardzony plac, potem butle z gazem

04 lutego 2015 | Dobra Firma | Renata Krupa-Dąbrowska

Utwardzenie placu magazynowego, na którym składowane są butle z płynnym gazem, wymaga pozwolenia na budowę a po zakończeniu robót trzeba jeszcze uzyskać pozwolenie na użytkowanie. Bez załatwienia tych formalności przedsiębiorca nie dostanie koncesji.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki odmówił przedsiębiorcy udzielenia koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej polegającej na obrocie paliwami ciekłymi. Tłumaczył, że składuje on butle z gazem płynnym na gruncie, którego nie utwardzono zgodnie z przepisami. Brakowało mu też pozwolenia na użytkowanie placu magazynowego. W związku z tym nie miał on możliwości technicznych gwarantujących prawidłowe wykonywanie działalności koncesjonowanej w zakresie obrotu paliwami ciekłymi (art. 33 ust. 1 pkt 3 prawa energetycznego).

Wykorzystywany do składowania butli z gazem płynnym teren nie spełnia wymogów prawa budowlanego oraz rozporządzenia ministra gospodarki z 21 listopada 2005 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw, rurociągi dalekosiężne do transportu ropy naftowej i ich usytuowanie.

Na wokandzie

Przedsiębiorca zaskarżył decyzję prezesa URE do warszawskiego...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10057

Wydanie: 10057

Spis treści
Zamów abonament