Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Z nadzorem ku doskonałości

04 lutego 2015 | Ekspert księgowego | Krzysztof Maksymik

RAPORTY | System monitorowania sprawozdawczości spółek giełdowych w UE pokazuje, że nadzór nie musi się kojarzyć z represyjnością, a sprawny i odpowiednio komunikujący się organ może wspierać podmioty, nad którymi sprawuje pieczę.

Krzysztof Maksymik

Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA), czyli paneuropejski odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego, opublikował europejskie wspólne priorytety nadzorcze w odniesieniu do sprawozdań finansowych za rok 2014. Publikacja wpisuje się w obowiązujące do pewnego czasu zasady wspierania przez organy nadzorcze z poszczególnych krajów UE spójnego stosowania Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) przez podmioty wykorzystujące je do raportowania giełdowego. Celem wspólnych priorytetów nadzorczych jest osiągnięcie wysokiego poziomu harmonizacji sposobu nadzorowania jednostek oraz przyczynienie się do spójności w stosowaniu MSSF w krajach UE.

Jakie priorytety

ESMA wspólnie z krajowymi organami nadzoru zidentyfikowała zagadnienia dotyczące sprawozdawczości finansowej, na...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10057

Wydanie: 10057

Spis treści
Zamów abonament