Urzędnicy nie muszą oceniać innych orzeczeń
Do uprawnień fiskusa należy wybór argumentacji, która jego zdaniem będzie wystarczająca dla oceny merytorycznej problemu podatkowego objętego wnioskiem o wydanie interpretacji.
Spółka jest producentem wyrobów cukierniczych. W związku z planowanym dalszym rozwojem działalności, w celu poprawienia jej efektywności, podjęła decyzję o przeprowadzeniu reorganizacji. Spółka zamierza skoncentrować posiadane obecnie prawa, w tym w szczególności zarejestrowane lub zgłoszone do rejestracji prawa do znaków towarowych i do wzorów użytkowych, w jednym podmiocie. Podatniczka planuje bowiem wnieść wkład w postaci praw własności przemysłowej do nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (nowa spółka), której będzie wspólnikiem. Składniki majątku, które zostaną przeniesione do nowej spółki, nie będą stanowiły zorganizowanej części przedsiębiorstwa, tylko aktywa. W akcie notarialnym dotyczącym wniesienia wkładu zostanie określone, że jego wartość będzie odpowiadać wartości netto (tzn. cenie pomniejszonej o VAT) praw własności przemysłowej. VAT zostanie rozliczony między stronami w gotówce.
Firma zapytała, czy zgodnie z art. 12 ust. 4 pkt 9 ustawy o CIT wykazany przez nią VAT na fakturze dokumentującej aport praw własności przemysłowej, zapłacony jej przez nową spółkę...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta