Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Precedensowy pozew przeciw producentowi leku

03 czerwca 2015 | Prawo | Katarzyna Nowosielska

Pół miliona złotych odszkodowania domaga się pacjentka za skutki uboczne przyjmowania lekarstwa.

katarzyna nowosielska

41-letnia pacjentka na własnej skórze przekonała się, że leki mogą szkodzić. Teraz pozywa do sądu producenta medykamentu za efekty uboczne, jakie wywołał w jej organizmie. Żąda 0,5 mln zł odszkodowania.

Kilka dawek

Cierpiała na reumatoidalne zapalenie stawów. Przed kilkoma laty rozpoczęła kurację na oddziale reumatologicznym w Akademickim Centrum Klinicznym we Wrocławiu. W ciągu półtora roku co jakiś czas dostawała dożylnie, w formie kroplówki, lek o nazwie Remicade. Kiedy wzięła dziewiątą dawkę, jej stan zdrowia drastyczne się pogorszył. Zaczęła mieć duszności w nocy i traciła przytomność. Powtórzyło się to kilkakrotnie. Musiała więc na bieżąco korzystać z pomocy medycznej w szpitalu powiatowym w Lubinie.

– Badania, m.in. rezonans magnetyczny, wykazały zmiany w mózgu. W trakcie ataków miałam szczękościsk, drżenie nóg i rąk. Okazało się, że to ataki padaczkowe – opowiada pani Maria.

Rezultatem jest orzeczenie u niej drugiego stopnia niepełnosprawności. Co jakiś czas kobieta ma tego rodzaju epizody. Pracuje, ale kiedy czuje, że zbliża się atak, bierze urlop. I wykorzystuje całe 26 dni w roku na pobyty w szpitalu i leczenie, bo nie chce, aby współpracownicy byli świadkami tych zdarzeń, a poza tym jej pracodawca bardzo nieprzychylnie patrzy na zwolnienia chorobowe....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10157

Wydanie: 10157

Spis treści
Zamów abonament