Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przybywa płatnych treści w sieci

03 czerwca 2015 | Ekonomia
Rynek muzyki i wideo w internecie w polsce i zagranicą
źródło: Rzeczpospolita
Rynek muzyki i wideo w internecie w polsce i zagranicą

Nowy serwis muzyczny Apple, według przecieków, będzie dla odbiorcy w całości płatny. Płacenie za cyfrową rozrywkę staje się powoli normą.

magdalena lemańska

A wcale się na to nie zapowiadało, bo np. gigant muzycznego rynku – Spotify – ma dla klientów wersję bezpłatną, finansowaną z reklam. Jednak konkurujące z nim na świecie firmy już takich ofert nie mają. Całkowicie płatny jest Tidal rapera Jaya-Z, który po przejęciu serwisu w tym roku całą strategię rozwoju oparł na modelu płatnym, który ma najlepiej wspierać artystów.

Nowinka Apple ruszy też w Polsce

Płatności planuje wprowadzić w swojej nowej usłudze Music Key YouTube. Serwis ma już stronę beta w polskiej wersji językowej, jednak na razie informuje ona tylko o tym, że usługa nie będzie emitować reklam i że będzie umożliwiała słuchanie muzyki także offline oraz że na jej start na polskim rynku trzeba jeszcze poczekać.

Wcześniej wystartuje więc pewnie płatny serwis streamingujący muzykę firmowany przez Apple. Według informacji podanych przez „Wall Street Journal" nowa usługa ma zostać zaprezentowana i wystartuje w czasie przyszłotygodniowej Światowej Konferencji Deweloperów Apple w San Francisco.

– Nie mamy informacji, żeby start w Polsce był opóźniony, więc można się spodziewać, że w tym samym czasie ruszy także u nas. Wiemy, że trwa już techniczna integracja usługi – mówi nam przedstawiciel jednej z dużych firm fonograficznych. Do momentu zamknięcia tego wydania „Rzeczpospolitej" nie udało nam...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10157

Wydanie: 10157

Spis treści
Zamów abonament