Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Produkcja nakręca popyt na pracowników

03 czerwca 2015 | Ekonomia
Mniejsze firmy bardziej dynamiczne
źródło: Rzeczpospolita
Mniejsze firmy bardziej dynamiczne

Niemal o 6 procent wzrosła w I kwartale liczba pracowników w nowoczesnych firmach produkcyjnych w porównaniu z tym samym okresem 2014 r.

Anita Błaszczak

Prawdziwy rekord odnotowały mniejsze firmy produkcyjne (do 500 pracowników), które zakończyły pierwsze trzy miesiące z zatrudnieniem o 7,9 proc. większym niż rok wcześniej – wynika z najnowszego raportu firmy ADP Polska, czołowego gracza na rynku usług outsourcingu płacowo-kadrowego. Raport jest wynikiem badania ponad 100 klientów ADP zaliczanych do „nowoczesnych firm", czyli nastawionych na rozwój eksportu liderów swych branż, którzy korzystają z nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań.

– Kondycja gospodarki jest dobra, PKB osiąga zadowalające tempo wzrostu, a Polska jest postrzegana jako jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do inwestowania w Europie Środkowo-Wschodniej. Wszystkie te czynniki połączone z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10157

Wydanie: 10157

Spis treści
Zamów abonament