Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Miejsce pobytu ma znaczenie

12 października 2015 | Podatki | Marcin Szymankiewicz

O tym, czy niepełnosprawny przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z ulgi, decyduje 
m.in. rodzaj placówki, 
w której wykupił zabiegi. 
Nie może np. uwzględnić 
w rozliczeniach wydatków 
na leczenie w szpitalu.

W ramach ulgi rehabilitacyjnej podatnik może odliczyć m.in. wydatki poniesione na pobyt na leczeniu w zakładzie lecznictwa uzdrowiskowego, pobyt w zakładzie rehabilitacji leczniczej, zakładach opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych oraz za zabiegi rehabilitacyjne.

Uwaga! Odliczone od dochodu mogą być również wydatki poniesione za granicą na zabiegi rehabilitacyjne (interpretacja Izby Skarbowej w Katowicach z 9 kwietnia 2013 r., IBPBII/1/415-17/13/MCZ).

Ustawa o PIT nie definiuje takich pojęć jak: „zakład lecznictwa uzdrowiskowego", „zakład rehabilitacji leczniczej", „zakład opiekuńczo-leczniczy" czy też „zakład pielęgnacyjno-opiekuńczy", w związku z tym w celu wyjaśnienia tych pojęć należy posiłkować się ustawą z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej (interpretacja Izby Skarbowej w Katowicach z 16 lipca 2014 r., IBPBII/1/415-330/14/MCZ; interpretacja Izby Skarbowej w Bydgoszczy z 30 maja 2014 r., ITPB2/415-176/14/MN) oraz ustawą z 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych (tekst jedn. DzU z 2012 r., poz. 651 ze zm.).

...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10267

Wydanie: 10267

Spis treści
Zamów abonament