Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Są już pieniądze dla operatorów telekomunikacyjnych

12 października 2015 | Dobra Firma
Najwięcej euro trafi na zapewnienie dostępu do szybkiego internetu
źródło: Rzeczpospolita
Najwięcej euro trafi na zapewnienie dostępu do szybkiego internetu

Centrum Projektów Polska Cyfrowa zaoferowało wreszcie firmom dotacje na dostarczanie internetu na tzw. etapie ostatniej mili. Na początek do wzięcia jest 600 mln zł.

Artur osiecki

Pieniądze te pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. A jak wskazał Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji, ich kwota, czyli budżet pierwszego konkursu w schemacie pn. „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach" będącym częścią programu operacyjnego „Polska cyfrowa", może się zwiększyć nawet do 860 mln zł.

Pieniądze te niezależnie od ostatecznej sumy trafią do operatorów komunikacyjnych (wpisani do właściwego rejestru prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej). Przy czym w konkursie, który ogłoszono 30 września br., mogą startować operatorzy różnych rozmiarów. Ogólna wartość pojedynczego projektu nie może jednak przekroczyć 70 mln euro (ok. 300 mln zł).

To...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10267

Wydanie: 10267

Spis treści
Zamów abonament