Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

12 października 2015 | Ekonomia

Surowce

∑ Prezes Towarzystwa Finansowego Silesia Adam Siwek zrezygnował z pełnionej funkcji – poinformowało w miniony piątek Ministerstwo Skarbu Państwa. Rzecznik MSP Emil Górecki wyjaśnił, że powodem rezygnacji prezesa Siwka jest brak porozumienia w sprawie warunków kontraktu menedżerskiego.

Adam Siwek został prezesem Towarzystwa w 2013 roku. Wcześniej pełnił obowiązki wiceprezesa PGNIG Termika i prezesa KGHM Energetyka. TF Silesia powstało w 2000 r. w celu restrukturyzacji sektora hutniczego. 30 września rząd przyjął plan dla górnictwa, który przewiduje, że spółka TF Silesia przejmie 11 kopalń Kompanii Węglowej – ma to być podstawą do budowy silnego koncernu paliwowo-energetycznego. Jest to pierwszy krok do bezpiecznego wprowadzenia do tego podmiotu inwestorów zewnętrznych i utworzenia tzw. Nowej Kompanii Węglowej. —z.l.

Energetyka

∑ 10 października...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10267

Wydanie: 10267

Spis treści
Zamów abonament