Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

To nie wyrocznia, lecz wskazówka

18 lutego 2016 | Moje pieniądze
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

Analitycy optymistycznie oceniają banki, deweloperów, spółki eksportowe

ewa bednarz

Giełdowe notowania nie napawają optymizmem. Od początku roku do końca pierwszej dekady lutego WIG stracił na wartości 3,5 proc., WIG20 – 2,5 proc., WIG30 – 2,7 proc. a mWIG – 5,7 proc. Mimo to spośród ponad 200 rekomendacji wydanych w tym czasie dla giełdowych spółek niemal połowa zaleca kupno akcji. Prognozowany zysk też działa na wyobraźnię. Mniej więcej w ciągu roku na papierach niektórych spółek mamy szansę zarobić kilkadziesiąt procent (o ile sprawdzą się prognozy).

Banki sobie poradzą

Najhojniejszy w dobrych ocenach jest DM mBanku. Nie zaleca sprzedaży żadnej z analizowanych spółek. Rekomendacja: redukuj została wydana dla zaledwie 3 proc. akcji, trzymaj lub akumuluj – po ok. 20 proc., kupuj – dla pozostałych.

Zdaniem analityków mBanku na 29 spółkach będzie można zarobić w tym roku ponad 23 proc., a na pięciu nawet ponad 50 proc. Najwyżej prognozowany jest wzrost akcji: RBI, Polwaksu, Skarbca Holding, Vistalu oraz Getin Noble Banku. Inne banki również nie są źle oceniane mimo wprowadzenia podatku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10373

Wydanie: 10373

Spis treści
Zamów abonament