Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

18 lutego 2016 | Ekonomia

rekomendacje

„Kupuj" Kredyt Inkaso

Specjaliści Vestor Domu Maklerskiego w najnowszym raporcie obniżyli wycenę akcji Kredyt Inkaso do 27,8 zł z 34 zł. W związku z tym, że w dniu wydania rekomendacji płacono za nie na giełdzie 21,8 zł, podnieśli zalecenie dla spółki z „neutralnie" do „kupuj". W środę handlowano walorami firmy po około 24 zł. Analitycy brokera zwracają uwagę, że od wrześniowej informacji o przejęciu części udziałów przez Best kurs Kredyt Inkaso spadł o ponad jedną trzecią. W ich ocenie potencjalne ryzyko związane ze strukturą akcjonariatu jest już odzwierciedlone w wycenie spółki. Uważają jednak, że najbardziej prawdopodobny dla spółki jest rozwój organiczny. Podkreślają jednocześnie, że znacząca korekta kursu akcji zwiększa szanse na zainteresowanie innych inwestorów branżowych.

Pozytywnie o Pagedzie

Zdaniem ekspertów Domu Maklerskiego BDM akcje Pagedu mają potencjał wzrostowy. Dlatego rekomendują zakup walorów spółki, wyceniając je na 62,90 zł. W trakcie ostatniej sesji za jej akcje płacono na giełdzie 54,70 zł. Zdaniem analityków w 2016 roku spółka powinna utrzymać dwucyfrowe tempo wzrostu EBITDA. Oprócz wolumenów sprzedaży i korzystnego kursu EUR/PLN sprzyjać powinny niższe ceny drewna i klejów. Oczekują, że ceny...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10373

Wydanie: 10373

Spis treści
Zamów abonament