Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Drogie auta coraz lepiej się sprzedają

18 lutego 2016 | Ekonomia
źródło: Rzeczpospolita

Mercedes-Benz i BMW zwiększyły w ubiegłym roku sprzedaż aut o jedną czwartą, a Lexus aż o 45 proc.

Adam woźniak

W 2015 r., piąty raz z rzędu, wzrosła na polskim rynku sprzedaż samochodów osobowych Mercedesa – podała wczoraj spółka Mercedes-Benz Polska. Importer sprzedał 9,3 tys. samochodów osobowych (w tym 489 dostawczych z homologacją osobową), o prawie jedną czwartą więcej niż rok wcześniej. Obroty spółki wzrosły w ujęciu rocznym o 18,1 proc., do 3,74 mld zł, co jest finansowym rekordem importera. Z kolei dynamika wzrostu przychodów okazała się o 4,1 pkt proc. wyższa niż rok wcześniej i była najlepsza w ostatnich pięciu latach.

Liderem klasa C

Mercedesowi udało się poprawić udział w rynku. Według Instytutu Samar na koniec grudnia 2015 r. wyniósł on 2,44 proc. w porównaniu z 2,13 proc. rok wcześniej. W dużej części było to zasługą bardzo dobrej sprzedaży klasy C nagrodzonej tytułem World Car of the Year, która znalazła 1376 nabywców. Niewiele mniejszym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10373

Wydanie: 10373

Spis treści
Zamów abonament