Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Styczniowe załamanie aktywności w przemyśle

18 lutego 2016 | Ekonomia
W przemyśle najsłabsze wyniki od ponad roku
źródło: Rzeczpospolita
W przemyśle najsłabsze wyniki od ponad roku

Produkcja w pierwszym miesiącu roku wzrosła tylko o 1,4 proc. Cały pierwszy kwartał zapowiada się słabiej niż końcówka zeszłego roku.

O ile grudzień był dla gospodarki wyjątkowo udany, o tyle styczeń okazał się wyjątkowo rozczarowujący. W ostatnim miesiącu poprzedniego roku produkcja przemysłowa i sprzedaż detaliczna wzrosły tak mocno (odpowiednio realny wzrost o 6,7 i 7 proc.), że w całym IV kwartale PKB zwiększył się aż o 3,9 proc. W pierwszym miesiącu tego roku wzrost produkcji zwolnił do 1,4 proc. (w porównaniu ze styczniem 2015 r.), a sprzedaży detalicznej – do 3,1 proc.

Styczniowego osłabienia aktywności w przemyśle po części można się było spodziewać ze względów statystycznych, jednak nie tłumaczą one wszystkiego. – Czynniki, które można było przewidzieć, to, po pierwsze, niekorzystny w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10373

Wydanie: 10373

Spis treści
Zamów abonament