Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Cyfrowa przyszłość biznesu

18 lutego 2016 | Ekonomia
Ruszyła cyfrowa rewolucja. Rodzimy biznes musi postawić na innowacje.
źródło: Rzeczpospolita
Ruszyła cyfrowa rewolucja. Rodzimy biznes musi postawić na innowacje.

Firmy szykują się na cyfrową rewolucję napędzaną przez internet rzeczy, chmurę obliczeniową i analitykę Big Data. Czekają je potężne wydatki.

michał duszczyk

Do 2020 r. dwie trzecie przedsiębiorstw z listy Global 2000 umieści transformację cyfrową na czele listy priorytetów swoich strategii biznesowych – prognozuje firma analityczna IDC. Według niej związane z tym wydatki przedsiębiorstw na oprogramowanie, sprzęt IT, serwis, a także zarządzanie usługami chmury obliczeniowej czy analitykę danych (Big Data) mogą sięgnąć astronomicznej sumy 500 mld dol. To trzy razy więcej niż obecnie.

Wyzwanie dla firm

– Jesteśmy w trakcie rozpoczynającej się transformacji cyfrowej. Chmura, Big Data, mobilność i media społecznościowe przeobrażają gospodarki. Firmy, aby nadążać za tym trendem i nie utracić konkurencyjności, muszą się stać innowacyjne – mówi Tomasz Słoniewski, ekspert IDC.

Jak podkreśla, akceleratorami transformacji będą m.in. internet rzeczy, druk 3D czy robotyka. To dlatego, jak szacują analitycy, do 2017 r. ponad 50 proc. wydatków IT firm skoncentruje się właśnie na tych sektorach.

O skali transformacji może świadczyć to, że – jak prognozuje Cisco – za pięć lat aplikacje chmurowe będą generować 92 proc. ruchu w polskich sieciach mobilnych, a liczba robotów w przemyśle wzrośnie aż pięciokrotnie (IDC).

– Tempo rozwoju technologii cyfrowych wykorzystywanych w biznesie będzie rosło w bezprecedensowym tempie....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10373

Wydanie: 10373

Spis treści
Zamów abonament