Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polisy z UFK będą bardziej dopasowane do potrzeb klientów

18 lutego 2016 | Moje pieniądze
źródło: materiały prasowe

Wolfgang Stockmeyer | Członek zarządu Compensa TU na Życie mówi o istotnych zmianach w ubezpieczeniach z funduszami kapitałowymi

Rz: Mimo negatywnego obrazu polis inwestycyjnych wpłaty do UFK rosną. Czy w tym roku pana zdaniem aktywa funduszy kapitałowych też się powiększą?

Wolfgang Stockmeyer: Dla osób chcących oszczędzać przez co najmniej kilka-, kilkanaście lat i gotowych ponosić ryzyko związane z inwestowaniem, ubezpieczenia na życie z funduszem kapitałowym są dobrym rozwiązaniem. Oferta tych produktów od początku 2016 r. radykalnie się zmieniła. Towarzystwa dostosowały ją do wymogów nowej ustawy. Nowe produkty są bardziej elastyczne i w większości przypadków zawierają dużą część ochronną. Zainteresowanie polisami z UFK jest wciąż duże, ponieważ potrzeby Polaków związane z dodatkowym oszczędzaniem na emeryturę się nie zmieniły. IKE i IKZE nie spełniają wysokich oczekiwań klientów w tym zakresie.

Co przyciąga klientów do ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych?

Polisy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10373

Wydanie: 10373

Spis treści
Zamów abonament