Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Stocznie pomogą Morawieckiemu

18 lutego 2016 | Ekonomia
Pierwszy zbudowany w Polsce statek do obsługi platform naftowych typu PSV, z gazowym (LNG) napędem. Ma na pokładzie zdalnie sterowane roboty do prac podwodnych.
źródło: materiały prasowe
Pierwszy zbudowany w Polsce statek do obsługi platform naftowych typu PSV, z gazowym (LNG) napędem. Ma na pokładzie zdalnie sterowane roboty do prac podwodnych.

Zdaniem wicepremiera stocznie mogą być jedną z lokomotyw rozwoju kraju,
a budowa promów narodową specjalnością.

zbigniew lentowicz

Wydaje się, że branża morska, a zwłaszcza prywatne spółki już teraz dają impet gospodarce, a pod względem innowacji dorównują niedościgłym kiedyś europejskim rywalom z Norwegii, Niemiec czy Holandii.

Największe firmy, takie jak prywatna grupa Remontowa Holding, zatrudniająca 8 tys. pracowników, osiągająca przychody rzędu 3 mld rocznie, to już pierwszorzędny gracz w Unii Europejskiej. Co ważniejsze, pozycję na rynku stocznia Piotra Soyki wyrobiła sobie nie prostymi projektami i niską ceną, ale nowatorskimi, specjalistycznymi rozwiązaniami.

Arkadiusz Aszyk, dyrektor wykonawczy Remontowa Holding, już w zeszłym roku ujawnił „Rzeczpospolitej" tajemnicę sukcesu: proponują jednostki zaawansowane technologicznie i kompletną obsługę w pakiecie – od usług projektowych po niestandardowe konstrukcje i nowatorskie wyposażenie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10373

Wydanie: 10373

Spis treści
Zamów abonament