Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bank nie pobierze opłaty za wniosek o świadczenie

18 lutego 2016 | Prawo | Katarzyna Wójcik

Wniosek o 500 zł będzie można złożyć także za pośrednictwem e-konta bankowego. Nie wszystkie banki chcą jednak uczestniczyć w programie.

katarzyna Wójcik

Rodzice będą mogli składać wnioski o 500 zł w dogodnej dla siebie formie – papierowej (osobiście w gminie lub za pośrednictwem poczty) lub przez internet. Ci, którzy postanowią skorzystać z dobrodziejstwa techniki, będą mogli złożyć wniosek za pośrednictwem resortowego systemu Emp@atia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS i systemu banków świadczących usługi drogą elektroniczną. Tak stanowi ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, podpisana w środę przez prezydenta i od razu opublikowana w Dzienniku Ustaw.

Ministerstwo Rodziny zapewnia, że rodzic będzie mógł wybrać najwygodniejszy sposób składania wniosku. Może się okazać, że e-wniosek złożą te osoby które mają już swoje konto na PUE ZUS....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10373

Wydanie: 10373

Spis treści
Zamów abonament