Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wsparcie dla inwestycji początkowych w Polsce wschodniej

17 czerwca 2016 | Prawo w biznesie

Z końcem czerwca wystartuje kolejny konkurs w działaniu 1.3.1 „Wdrażanie innowacji przez MSP" programu „Polska wschodnia". To szansa dla firm na wzbogacenie oferty o nowe towary lub usługi. Jednak tylko dla tych, które należą do ponadregionalnych powiązań współpracujących ze sobą przedsiębiorców.

Michał Kołtuniak

Od 30 czerwca do 31 lipca 2016 r. potrwa kolejny konkurs w działaniu 1.3.1 „Wdrażanie innowacji przez MSP". – Wsparcie umożliwi firmom wprowadzenie do sprzedaży innowacyjnych towarów lub usług, dzięki którym staną się silniejszymi graczami na rynku. Na realizację swoich projektów mogą otrzymać nawet 7 mln zł – powiedział wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak przy okazji ogłaszania konkursu.

A ten adresowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw należących do ponadregionalnych powiązań kooperacyjnych.

Firmy mogą otrzymać wsparcie na stworzenie innowacyjnych produktów poprzez wykorzystanie własnych lub nabytych wyników prac badawczo-rozwojowych. Dotację z programu wolno przeznaczyć na poszczególne etapy procesu inwestycyjnego, którego finałem jest wprowadzenie na rynek nowego rozwiązania. – Pierwszy konkurs w działaniu „Wdrażanie innowacji przez MSP" cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Jestem przekonany, że i tym razem firmy chętnie sięgną po te dotacje. Przedsiębiorstwa muszą pamiętać, że innowacje są jednym z ważniejszych czynników budowania przewagi konkurencyjnej, dlatego warto w nie mądrze inwestować – podkreślił wiceszef resortu.

Dla kogo...

Kto zatem może ubiegać się o dotacje z tej części programu „Polska wschodnia"? Po pierwsze, jak już zostało zauważone, jest...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10473

Wydanie: 10473

Spis treści
Zamów abonament