Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polscy naukowcy mają wiele do zaoferowania

17 czerwca 2016 | Gdy Jedwabny Szlak łączy się z Bursztynowym | Rafał Tomański
źródło: materiały prasowe

Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego, o szansach na wykorzystanie chińskiego potencjału na potrzeby polskiej nauki. "W Polsce studiuje około tysiąca młodych Chińczyków. Chcemy, aby ta liczba znacząco wzrosła"

Rafał Tomański: Na co pan najbardziej liczy w kontekście wizyty prezydenta Xi Jinpinga w Polsce?

Jarosław Gowin: Zależy mi na zintensyfikowaniu współpracy polskich uczelni z uczelniami chińskimi pod kątem wymiany studentów. Obecnie w Polsce studiuje około tysiąca młodych Chińczyków. Chcemy, aby ta liczba znacząco wzrosła. Istotną kwestią jest też jak najszybsze podpisanie porozumienia umożliwiającego wzajemne uznawanie dyplomów naukowych między oboma krajami. Chiny zwiększają w dużym tempie nakłady na badania i rozwój. Także pod tym względem widzę duże możliwości poszerzenia współpracy. Finalizujemy prace nad listem intencyjnym między Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego a Ministerstwem Nauki i Technologii ChRL. O tej sprawie będę osobiście rozmawiał z moim chińskim odpowiednikiem podczas październikowej wizyty w Chinach.

Co przyniosła...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10473

Wydanie: 10473

Spis treści
Zamów abonament