Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Po TK czas na puszczę

17 czerwca 2016 | Kraj | Anna Słojewska

Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciwko Polsce za zwiększenie wycinki w Puszczy Białowieskiej. I dała rządowi mało czasu na reakcję.

Korespondencja z Brukseli

Trwający od marca dialog nie przekonał Brukseli, że działania zlecone przez ministra środowiska nie stanowią zagrożenia. Eksperci Komisji wrócili z Warszawy z przekonaniem, że prawo jest naruszane.

Chodzi o decyzję ministra środowiska Jana Szyszki o trzykrotnym zwiększeniu wycinki w Puszczy Białowieskiej w ciągu dziesięciu lat. Ma to być odpowiedzią na szerzenie się kornika atakującego świerki. – Uważamy, że Polska łamie unijne dyrektywy: siedliskową i ptasią. Puszcza jest częścią chronionego w Unii obszaru Natura 2000 – powiedział rzecznik KE Enrico Brivio. Przywołał dyrektywy ws. ochrony siedlisk przyrodniczych i dzikiej flory i fauny oraz ws. ochrony...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10473

Wydanie: 10473

Spis treści
Zamów abonament