Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lekarze rezydenci idą na Miodową

17 czerwca 2016 | Prawo | Karolina Ewa Kowalska

Kilka tysięcy młodych lekarzy przejdzie w sobotę sprzed Ministerstwa Zdrowia pod Kancelarię Premiera, domagając się podwyżek. 
Związki zawodowe apelują 
o co najmniej 400 zł podwyżki dla wszystkich pracowników służby zdrowia.

Rezydenci, czyli lekarze w trakcie specjalizacji, mają dość bezowocnych rozmów z kierownictwem resortu zdrowia. Od dawna apelują o podwyżkę wynagrodzeń, pierwszą od ośmiu lat. Uważają, że obecna pensja rezydenta, wynosząca od 2100 do 2500 zł na rękę, powinna wzrosnąć co najmniej dwukrotnie.

– Nie jesteśmy praktykantami, ale lekarzami z prawem do wykonywania zawodu, ludźmi przed 40., którzy mają rodziny, dzieci, chcieliby wziąć kredyt na mieszkanie. Żeby żyć na godziwym poziomie, wielu z nas pracuje ponad 300 godzin w miesiącu, narażając zdrowie – mówi Damian Patecki, przewodniczący Porozumienia Rezydentów Okręgowego Związku Zawodowego Lekarzy. I dodaje, że sytuacja polskich rezydentów jest najgorsza w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10473

Wydanie: 10473

Spis treści
Zamów abonament