Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowa specjalizacja Pomorza

17 czerwca 2016 | Życie Szczecina i Pomorza Zachodniego | Adam Woźniak
Warta 500 mln zł fabryka Bilfinger Mars Offshore wytwarzać ma do 80 fundamentów morskich wież wiatrowych rocznie
źródło: materiały prasowe
Warta 500 mln zł fabryka Bilfinger Mars Offshore wytwarzać ma do 80 fundamentów morskich wież wiatrowych rocznie

Fabryka Bilfinger Mars Offshore to pierwszy tego typu zakład w Europie. Dzięki współpracy z lokalnymi firmami może pozytywnie wpłynąć na rozwój gospodarczy Szczecina.

Fabryka Bilfinger Mars Offshore (BMO) to jedna z kluczowych w ostatnich latach inwestycji na Zachodnim Pomorzu. Jej uruchomienie jesienią ubiegłego roku uzupełniło gospodarczą mapę Pomorza i otworzyło możliwości współpracy BMO z Morską Stocznią Remontową Gryfia przy realizacji kontraktów z dziedziny offshore.

Wart ponad 500 mln zł zakład BMO docelowo będzie wytwarzał do 80 fundamentów morskich wież wiatrowych rocznie przy użyciu innowacyjnych technologii produkcji seryjnej. Pozwolą one na zwiększenie produkcji i oszczędność kosztów. Zdolność przerobowa zakładu szacowana jest na około 120 tys. ton stali rocznie. W ciągu roku produkowanych będzie do 50 fundamentów kratownicowych, a także zestawy komponentów na dalsze 30 fundamentów, które mogą być montowane poza terenem zakładu. Do tego dochodzi 80 tzw. platform pośrednich. Wszystkie elementy będą zabezpieczane antykorozyjnie. Na terenie zakładu można składować ponad połowę rocznej produkcji, co zapewnia terminowość dostaw.

-...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10473

Wydanie: 10473

Spis treści
Zamów abonament