Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak resort turystów liczył

17 czerwca 2016 | Kraj | Izabela Kacprzak
źródło: Rzeczpospolita

Grecja, Turcja, Hiszpania? Nie, według Ministerstwa Sportu Polacy w celach turystycznych najchętniej odwiedzają Niemcy. Eksperci z branży są zdegustowani taką statystyką.

Najliczniej przybywający turysta do Polski to Niemiec, Ukrainiec i Rosjanin, z kolei Polak najchętniej wyjeżdża na urlop do Niemiec, Włoch i Wielkiej Brytanii – te zaskakujące dane za 2015 r. publikuje Ministerstwo Sportu w raporcie „Turystyka w Polsce".

Zestawienie przynosi obiecujące dane: w ciągu czterech lat o ponad 80 proc. wzrosły wydatki turystów zza granicy w Polsce – z 7,6 mld euro w 2011 r. do blisko 13 mld w 2015 r.

Myli się jednak ten, kto oczami wyobraźni widzi cudzoziemca np. opalającego się nad Bałtykiem lub spacerującego po Bieszczadach. Z raportu wynika bowiem, że w ubiegłym roku Polskę odwiedzali najchętniej turyści z Niemiec (6 mln), Ukrainy (1,2 mln), Rosji...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10473

Wydanie: 10473

Spis treści
Zamów abonament