Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Łatwiej będzie sfinansować leczenie

22 września 2016 | Moje pieniądze
źródło: Rzeczpospolita

Polisy na życie | Ciężkie choroby wymagają na ogół dodatkowej umowy i składki Regina Skibińska

Do umowy ubezpieczenia na życie można dokupić polisę chroniącą na wypadek poważnego zachorowania. Ale przed zawarciem umowy koniecznie trzeba sprawdzić definicje chorób, żeby się później nie rozczarować.

Za ciężkie choroby uznaje się np. nowotwory, udar, zawał, stwardnienie rozsiane. Wiążą się one ze zwiększonymi wydatkami na leczenie i rehabilitację. Polisa na życie w podstawowym zakresie zapewnia pieniądze tylko w razie śmierci ubezpieczonego. Ale można ją rozszerzyć o dodatkowe opcje. Robi się to przy zawieraniu umowy, albo np. po upływie kolejnego roku ubezpieczenia.

– Ubezpieczenie na życie ma być przede wszystkim finansowym zabezpieczeniem w razie utraty przez chorego źródła dochodu, np. utraty zdolności do prowadzenia firmy. Aby wsparcie było możliwe, podstawowy wariant ubezpieczenia musi zostać rozszerzony o ochronę na wypadek poważnego zachorowania i nowotworu, który niekiedy jest traktowany osobno – mówi Mariola Zdziarska z Compensy.

Pieniądze z polisy pomogą sfinansować np. koszty leczenia, rehabilitacji, opieki potrzebnej ciężko chorej osobie. Złagodzą też skutki obniżenia dochodu, wynikające z ograniczenia aktywności zawodowej.

Zaletą ubezpieczenia może być też łatwy dostęp do usług medycznych,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10555

Wydanie: 10555

Spis treści
Zamów abonament