Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Firmy ignorują zakaz pracy w święto i dostają kary

22 września 2016 | Prawo | Mateusz Rzemek

Inspektorzy nałożyli 111 mandatów na sklepikarzy, którzy 15 sierpnia naruszyli zakaz pracy w handlu. I zapowiadają kolejne kontrole w święta.

Wyniki kontroli przeprowadzonych przez inspektorów pracy w sklepach otwartych w święto 15 sierpnia zaskoczyły wszystkich.

– W co piątym z małych sklepików doszło do łamania przepisów – powiedział Roman Giedrojć, główny inspektor pracy. – Tego jednego dnia inspektorzy nałożyli 111 mandatów za naruszenie prawa w tym zakresie – mówi.

Mandaty dla kombinatorów

Państwowa Inspekcja Pracy zapowiada więc, że będzie prowadzić dalsze kontrole nastawione na przestrzeganie zakazu pracy w handlu w święto. W całym zeszłym roku Państwowa Inspekcja Pracy zanotowała niewiele ponad 150 przypadków łamania zakazu.

– Zapewniam, że jeszcze w tym roku zostanie przeprowadzona podobna akcja przypadająca na dzień świąteczny – mówi Giedrojć.

Z...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10555

Wydanie: 10555

Spis treści
Zamów abonament