Specjaliści i nowe biura pod ręką
Dla firm szukających lokalizacji pod centra usług kluczowa jest dostępność talentów i powierzchni biurowych.
– Warszawa ma ogromną pulę talentów z zakresu programowania, a także liczne kulturowe i geograficzne zalety, które doceniają także nasi klienci – podkreślał Przemysław Berendt, globalny wiceprezes Luxoft ds. marketingu, ogłaszając wiosną tego roku otwarcie centrum usług IT w Warszawie. Firma, która ma już swoje centra w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku (zatrudnia tam ponad 2 tysiące osób), planuje teraz szybki rozwój biura w stolicy, gdzie rekrutuje głównie programistów i analityków biznesowych.
Dostępność talentów – o której mówił Berendt – oraz dostępność odpowiednich biur to dwa kluczowe kryteria wyboru dla inwestorów szukających lokalizacji pod nowe centra usług dla biznesu. Nic więc dziwnego, że ich wybór często pada na Warszawę, która jest największym ośrodkiem akademickim i największym rynkiem biurowym w kraju. Według najnowszych danych GUS w roku akademickim 2014/2015 na Mazowszu (czyli głównie w stolicy) uczyło się 262,6 tys. studentów, a uczelnie w województwie ukończyło 67,5 tys. absolwentów, czyli co szósty z absolwentów w Polsce....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta