Kopalnia Jan Karski podoba się Chińczykom
Nasi partnerzy z Państwa Środka badali możliwość zwiększenia skali inwestycji na Lubelszczyźnie – mówi wiceprezes Prairie Mining.
Rz: Drugi co do wielkości producent węgla z Państwa Środka pomoże zorganizować finansowanie projektu budowy kopalni w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. Czy współpraca zakłada też kapitałowe zaangażowanie China Coal w Prairie Mining?
Artur Kluczny: Nie przewidujemy klasycznego kapitałowego zaangażowania tego koncernu. Od początku mowa była o tym, że China Coal wraz z bankami Państwa Środka zapewni nam finansowanie dłużne po przedstawieniu tzw. bankowego studium wykonalności. Efektem naszych półtorarocznych rozmów jest porozumienie o współpracy z października 2016 r.
Dokumentacja techniczna dla Jana Karskiego, którą przedstawiliśmy podczas ostatniej wizyty w Chinach, tak się spodobała naszym partnerom biznesowym, że otrzymaliśmy zapewnienie o rozszerzeniu finansowania. Kredyt z tamtejszych banków może więc sięgnąć blisko 80 proc. środków na budowę kopalni. Chodzi o ponad 450 mln dolarów z wartej ponad 630 mln USD inwestycji.
Dostaliśmy zapewnienie, że w połowie 2017 r....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta