Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mimo że gości hotelowych brak, to abonament trzeba płacić

04 stycznia 2017 | Dobra Firma | Renata Krupa-Dąbrowska

Nie można nakładać na przedsiębiorcę karnych opłat za korzystanie z niezarejestrowanych odbiorników RTV, jeżeli nie ma na to niezbitych dowodów.

Przedsiębiorca Krzysztof F. prowadzi hotel. W wakacje 2015 r. pracownik poczty przeprowadził w hotelu kontrolę. Okazało się, że w pokojach stoi 31 niezarejestrowanych na poczcie odbiorników RTV. Z tego powodu dyrektor Centrum Obsługi Finansowej Poczty Polskiej S. A. wydał decyzję nakładającą na Krzysztofa F. opłatę w wysokości 19 995 zł. Przedsiębiorca uznał karę za niesprawiedliwą i się odwołał.

Była modernizacja instalacji

Krzysztof F. odwołał się do ministra administracji i cyfryzacji. Bronił się, że odbiorniki zarejestrował w innym terminie. W hotelu przeprowadzał remont instalacji telewizyjnej. Dlatego zarejestrował je, jak pokoje były już gotowe a sygnał telewizyjny dostępny dla nowo zakupionych odbiorników RTV. Opłaca już też abonament.

Minister administracji i cyfryzacji nie uwzględnił odwołania Krzysztofa F. i utrzymał w mocy decyzję dyrektora centrum. Wyjaśnił, że ma wiedzę o remoncie pokoi i późniejszym podłączeniu odbiorników. Informacje w tej sprawie zawiera protokół kontroli podpisany bez zastrzeżeń przez menedżera hotelu.

Z protokołu wynika, że hotel jest w trakcie modernizacji, że 32 telewizory w nowej części hotelowej odbierają jedynie 4 programy, a pozostałe 27 odbiorników odbiera wszystkie programy. Okres używania odbiorników określony został: dla 32 sztuk –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10641

Wydanie: 10641

Spis treści
Zamów abonament