Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czego nie wie minister sprawiedliwości

04 stycznia 2017 | Rzecz o prawie | Aleksander Tobolewski

Alimenty przerosły sędziów-urzędników

W listopadzie i grudniu ubiegłego roku napisałem felietony poświęcone alimentom w Polsce.Komentarzy było tyle, że zacząłem zgłębiać problem. Do meritum alimentów wrócę, dziś zamierzam pokazać, że MS nie wie o tym, o czym wiedzieć powinno i nie zajmuje się tym, czym powinno.

Czy może być lepszy?

Zacząłem poszukiwania od kwestii, ile kosztuje utrzymanie dziecka w Polsce. Znalazłem kilka opracowań. Dla mnie najaktualniejsze to: „Koszty wychowania dzieci w Polsce 2015", Warszawa, maj 2015, Raport Centrum im. Adama Smitha pod kierunkiem prof. dr. hab. Aleksandra Surdeja. Drugie opracowanie: „Koszty wychowania dzieci w Polsce 2016. Praca to bezpieczna rodzina". Raport Centrum im. Adama Smitha pod kierunkiem prof. dr. hab. Aleksandra Surdeja, Warszawa, czerwiec 2016. Zwracam uwagę na daty publikacji: maj 2015 r. i czerwiec 2016 r. Czy można mieć coś bardziej aktualnego? Wydawnictwo – jedno z najbardziej poważanych w Polsce....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10641

Wydanie: 10641

Spis treści
Zamów abonament