Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Drogowcy mogą żądać opłat za iluminacje

04 stycznia 2017 | Prawo | Michał Cyrankiewicz

FINANSE | Jeśli świąteczna dekoracja zawieszona na słupie oświetleniowym czy w pasie drogowym zawiera logo, to jest reklamą – twierdzi resort infrastruktury.

Za zajęcie pasa drogowego pobierane są opłaty. Ich wysokość jest zróżnicowana i zależy m.in. od tego, czy umieszczona instalacja to reklama. Jeśli tak, to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad może zażądać wyższej opłaty. Tak wynika z odpowiedzi Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Sprawa zaczęła się od pisma, jakie przed świętami otrzymał Marek Cebula, burmistrz Krosna Odrzańskiego, od lubuskiego rejonu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. GDDKiA przypomniała w nim o konieczności uzgodnienia z rejonem umieszczania świątecznych iluminacji w pasie drogowym oraz o obowiązku wniesienia opłat. Sprawa okazała się na tyle bulwersująca, że...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10641

Wydanie: 10641

Spis treści
Zamów abonament