Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zabójca w błysku fleszów, czyli Temida ma swoje pięć minut

04 stycznia 2017 | Prawo | Robert Horbaczewski

Sprawa śmierci Ewy Tylman to niejedyny proces w ostatnich latach, który rozpalał emocje opinii publicznej.

Robert Horbaczewski

Bilety na głośne medialne procesy, tak jak na oczekiwane premiery teatralne, rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Na proces domniemanego zabójcy Ewy Tylman karty wstępu rozdysponowano w ciągu kilku godzin.

Proces Adama Z. oskarżonego o zabójstwo Ewy Tylman ruszył przed poznańskim sądem we wtorek 3 stycznia. Tajemnicza śmierć młodej kobiety w nocy z 22 na 23 listopada 2015 r. to jedna z najgłośniejszych spraw kryminalnych ostatnich kilku lat w Poznaniu. Proces ma charakter poszlakowy, bo nie ma bezpośrednich dowodów ani świadków zarzucanego oskarżonemu czynu.

Sprawa wzbudziła tak ogromne zainteresowanie, że poznański sąd zdecydował się na wydawanie kart wstępu na największą salę, gdzie przez 11 miesięcy będą obywać się rozprawy. Miejscówki dla 160 osób rozeszły się błyskawicznie. Rozpoczęcie procesu relacjonowało 60 dziennikarzy, kamerzystów i fotoreporterów. Ponad 100 osób, głównie studentów prawa, zasiadło w loży na piętrze i częściowo na parterze. Wszyscy musieli przejść dwukrotną kontrolę bezpieczeństwa. Najpierw przy wejściu do sądu, potem przed salą sądową. Ponadto tuż przed rozpoczęciem rozprawy salę sprawdzono pod względem sapersko-pirotechnicznym.

Sam Adam Z. siedział w pomieszczeniu oddzielonym od reszty pancerną szybą, wyposażoną w mikrofon. Z adwokatami kontaktował się przez interkom. Te...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10641

Wydanie: 10641

Spis treści
Zamów abonament