Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak ABW tropiła Wojtunika

04 stycznia 2017 | Kraj | Izabela Kacprzak Grażyna Zawadka
Paweł Wojtunik uważa, że postępowanie w sprawie odebrania mu certyfikatu bezpieczeństwa to zemsta obecnego koordynatora specsłużb Mariusza Kamińskiego.
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Rzeczpospolita
Paweł Wojtunik uważa, że postępowanie w sprawie odebrania mu certyfikatu bezpieczeństwa to zemsta obecnego koordynatora specsłużb Mariusza Kamińskiego.

Były szef CBA przez rok był kontrolowany przez ABW. Wojtunik: to nielegalne działania, a tłem była zemsta.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego po trwającym rok postępowaniu cofnęła Pawłowi Wojtunikowi, byłemu szefowi CBA, certyfikat bezpieczeństwa. Dlatego że – jak twierdzi – „nie daje on rękojmi zachowania tajemnicy".

– Traktuję to nie tylko jako polityczną, ale również i osobistą zemstę osób związanych z obecnym koordynatorem służb – mówi „Rzeczpospolitej" Paweł Wojtunik. Dodaje, że argumentacja jaka, która stoi za zabraniem mu certyfikatu bezpieczeństwa, jest „żenująca i żałosna".

Wojtunik był szefem CBA przez półtorej kadencji, za jego czasów Biuro rozpracowało m.in. infoaferę, czyli wielką korupcję przy rządowych przetargach informatycznych, nadużycia Kościelnej Komisji Majątkowej i aferę korupcyjną na Podkarpaciu.

Pod koniec 2015 r.. kiedy ABW wszczęła postępowanie dotyczące jego certyfikatów bezpieczeństwa, Wojtunik nie miał wyjścia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10641

Wydanie: 10641

Spis treści
Zamów abonament