Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak przedsiębiorca może wzmocnić markę budowlaną w sieci

23 czerwca 2017 | Prawo w biznesie | Paulina Gadomska-Dzięcioł

Internet, czyli prawie darmowe medium warto wykorzystać do budowania rozpoznawalności marki budowlanej.

Paulina Gadomska-Dzięcioł, effective public relations pr dla budownictwa

Internet to dziś najważniejsza platforma komunikacji. Aktywnie korzysta z niego prawie połowa ludzi na świecie, a w Polsce ponad 25 milionów osób. W sieci spędzamy średnio około sześć godzin dziennie. To ogólnodostępne, prawie darmowe medium warto wykorzystać do budowania rozpoznawalności marki budowlanej.

Koncentrując uwagę konsumentów, Internet przejął wiele funkcji mediów tradycyjnych, stając się głównym kanałem komunikacji marketingowej. Również dla firm z branży budowlanej, choć jej przedstawiciele długo opierali się, zanim uznali sieć za istotny kanał dotarcia do klientów. Dominowała opinia, że wykonawcy budowlani „nie siedzą" w Internecie, w związku z czym nie ma sensu komunikować się z nimi tą drogą. Jednak producenci, chcąc trafić z informacją o ofercie do innych uczestników procesu budowlanego, takich jak architekci i inwestorzy, szybko docenili zalety netu, tworząc i publikując treści prezentujące ich ofertę w kontekście prac budowlanych i remontowych. Także branżowe wydawnictwa drukowane coraz odważniej zaznaczały obecność w Internecie, czego efektem jest dziś kilkaset polskojęzycznych stron i portali dedykowanych tematyce budowlanej. Dodając do nich powstające licznie blogi i vlogi, zakładane i prowadzone przez entuzjastów majsterkowania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10782

Wydanie: 10782

Spis treści
Zamów abonament