Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Państwowe firmy na karuzeli

23 czerwca 2017 | Ekonomia
Brak stabilności w spółkach z udziałem państwa pogorszył w 2016 r. statystyki dla całej giełdy
źródło: Rzeczpospolita
Brak stabilności w spółkach z udziałem państwa pogorszył w 2016 r. statystyki dla całej giełdy

Ciągle trwają roszady we władzach głównych firm z udziałem Skarbu Państwa. Zazwyczaj kończyły się w ciągu roku od zmiany ekipy rządzącej.

Anita Błaszczak

W spółkach z udziałem Skarbu Państwa czerwiec tego roku jest gorący. Jeszcze nie opadły emocje po zmianach na czele Alior Banku i Pekao, a w czwartek zmienił się kandydat na szefa Banku Ochrony Środowiska. Rada nadzorcza BOŚ, która na początku czerwca zakończyła nieoczekiwanie prezesurę Stanisława Kluzy, ogłosiła, że nowym szefem banku będzie Emil Ślązak, a nie – jak zdecydowała dwa tygodnie wcześniej – Bogusław Białowąs. Będzie on szóstym prezesem BOŚ w ciągu nieco ponad dwóch lat. Przynajmniej do września...

Ostał się PKO BP

O ile inwestorzy giełdowi i pracownicy spółek z udziałem Skarbu Państwa przyzwyczaili się już do wysypu kadrowych roszad w ciągu pierwszego roku po zmianie ekipy politycznej, o tyle potem do końca kadencji mogli liczyć na względną stabilizację. Nie tym razem.

Po pierwszej powyborczej fali zmian na przełomie 2015 i 2016 r. w drugiej połowie ubiegłego roku nadeszła kolejna będąca efektem likwidacji Ministerstwa Skarbu, a w pierwszej połowie 2017 r. politycy znów zatrzęśli fotelami szefów kilku czołowych firm. Wśród nich były Energa, Totalizator Sportowy, PKP, JSW i PZU, gdzie w marcu br. stanowisko prezesa nieoczekiwanie stracił Michał Krupiński, który wkrótce odnajdzie się na czele zarządu Pekao.

W rezultacie wyliczony przez „Rzeczpospolitą" barometr zmian...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10782

Wydanie: 10782

Spis treści
Zamów abonament