Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

W rycerskich posiadłościach

23 czerwca 2017 | Życie Pomorza Zachodniego | Marek Kozubal

A gdy pogoda nie pozwala na korzystanie ze słonecznych kąpieli nad morzem? To wsiadamy w samochód i szukamy miejsc niezwykłych, magicznych, oddalonych od tych obleganych przez tłumy turystów.

Na stronie internetowej Zachodniopomorskiej Organizacji Turystycznej znalazłem informację o konkursie. Wydawać by się mogło: nic nadzwyczajnego. Autorzy zachęcali do oddawania głosów na kilka zabytkowych obiektów zlokalizowanych w północno-zachodniej Polsce. Na krótkiej liście znalazły się powszechnie znane zamki książąt pomorskich w Darłowie i Szczecinie, ale obok nich organizacja rekomendowała trzy inne, moim zdaniem wyjątkowe, posiadłości.

Dodajmy, że ich świetność została przerwana w czasach PRL, gdy część wartościowych zabytków – niezwiązanych przecież z historią Polski – została przejęta przez komunistyczne przedsiębiorstwa na biura. I oczywiście...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA
Wydanie: 10782

Wydanie: 10782

Spis treści
Zamów abonament