Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polscy lekarze rewolucjonizują kardiologię

23 czerwca 2017 | Nauka | Karolina Kowalska
Transmisja na żywo z użyciem augmented reality, czyli rozszerzonej rzeczywistości.
źródło: materiały prasowe
Transmisja na żywo z użyciem augmented reality, czyli rozszerzonej rzeczywistości.

Krakowscy specjaliści przeprowadzili pierwszą na świecie transmisję hologramu serca do Brukseli. Pozwoliła na zdalną diagnostykę wad zastawki.

Hologramowy obraz serca transmitowany był z Krakowa do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, gdzie odbywała się konferencja pod tytułem „From Connected Health to Digital Health".

– To rozwiązanie w medycynie, które przekracza granice państw. Jesteśmy w przełomowym momencie historii – mówił poseł do Parlamentu Europejskiego Michał Boni, który przewodniczył spotkaniu posłów i lekarzy z przedstawicielami rynku e-Health.

Transmisja odbyła się dzięki technologii umożliwiającej projektowanie i symulację skomplikowanych zabiegów na sercu. Dzięki rozwiązaniu firmy MedApp, wykorzystującemu okulary HoloLens firmy Microsoft do rozszerzonej rzeczywistości, uczestnicy konferencji mogli obserwować symulację prowadzoną w Krakowie przez prof. Dariusza Dudka, przewodniczącego Rady Instytutu Kardiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i koordynatora kampanii...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10782

Wydanie: 10782

Spis treści
Zamów abonament