Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pasażerowie są warci złota

23 czerwca 2017 | Wkładka Pomorze
Olgierd Geblewicz: Dzięki naszym mieszkańcom, którzy wierzą w kolej, pokonujemy każdego roku 5,5 mln km, to 138 przejazdów dookoła równika rocznie!
źródło: materiały prasowe
Olgierd Geblewicz: Dzięki naszym mieszkańcom, którzy wierzą w kolej, pokonujemy każdego roku 5,5 mln km, to 138 przejazdów dookoła równika rocznie!

Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.

Rz: Złoty pociąg dość niespodziewanie odnalazł się na Pomorzu Zachodnim. Jak on się tu znalazł?

Olgierd Geblewicz: Zawsze uważaliśmy, że pasażerowie na Pomorzu Zachodnim warci są złota, że Pomorze Zachodnie jest warte złota, dlatego pierwszy pociąg z nowej serii 17 impulsów, które kupiliśmy po to, by nasza flota składała się tylko z nowoczesnych pojazdów, jest właśnie złoty. Oczywiście znalazło się dwóch takich, którzy „zepsuli" nam zabawę. Okazało się, że w dobie internetu nie byliśmy w stanie dłużej ukrywać faktu, że owiany legendą złoty pociąg naprawdę istnieje i że pojawi się na Pomorzu Zachodnim. Ten najnowszej generacji pociąg Impuls, został wyprodukowany przez nowosądecki Newag, sporo pracy przy całym projekcie wykonali również pracownicy Urzędu Marszałkowskiego. Ale to przede...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10782

Wydanie: 10782

Spis treści
Zamów abonament