Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

OFE najefektywniej pomnażają kapitał

23 czerwca 2017 | Ekonomia
OFE przynoszą największe zyski
źródło: Rzeczpospolita
OFE przynoszą największe zyski

Od lutego 2014 roku OFE zarobiły 8,9 proc., uzyskując wyniki lepsze od bankowych depozytów, różnych form funduszy i wybranych indeksów giełdowych.

regina Skibińska

Fundusze emerytalne okazały się najtańszą formą zbiorowego lokowania kapitału na rynku akcji – wynika z raportu „Efektywność OFE na tle innych form oszczędzania", opracowanego przez Analizy Online na zlecenie Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych (IGTE), do którego dotarła „Rzeczpospolita".

Wysoka stopa zwrotu

Jak wynika z raportu, OFE wypracowały wyższą stopę zwrotu niż typowo komercyjne formy oszczędzania. Poradziły sobie lepiej nie tylko od produktów o wysokim profilu bezpieczeństwa (fundusze gotówkowe i pieniężne o uniwersalnej strategii), ale także od funduszy mieszanych oraz czysto akcyjnych.

Wewnętrzna stopa zwrotu (IRR) OFE za okres od lutego 2014 r. (czyli od utraty przez OFE większości aktywów na skutek zmiany prawa) do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10782

Wydanie: 10782

Spis treści
Zamów abonament