Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozwód audytu z usługami doradztwa

23 czerwca 2017 | Ranking firm doradztwa podatkowego

Firmy badające sprawozdanie klienta nie mogą jednocześnie planować dla niego strategii podatkowej. Audytora trzeba też będzie zmieniać co pięć lat.

21 czerwca weszła w życie ustawa o biegłych rewidentach, która wpłynie też na rynek doradztwa podatkowego. Zmiana przepisów wynika z konieczności wdrożenia europejskiej dyrektywy 2014/56/UE, dotyczącej rynku audytorskiego i gwarantującej większą niezależność biegłych rewidentów. Polska spóźniła się z jej wdrożeniem, bo powinna to zrobić do 17 czerwca 2016 r.

Ustawa tworzy katalog jednostek zainteresowania publicznego (JZP), którymi są m.in. banki, firmy ubezpieczeniowe i spółki giełdowe. Jedna z najważniejszych zmian wprowadza zakaz świadczenia dla JZP równolegle usług audytorskich i doradczych. To oznacza, że firma audytorska nie może równocześnie doradzać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10782

Wydanie: 10782

Spis treści
Zamów abonament