Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dynamiczny rozwój spółek zwiększa popyt na usługi doradcze

23 czerwca 2017 | Ranking firm doradztwa podatkowego
Firmy doradztwa obsługujące najwięcej spółek giełdowych
źródło: Rzeczpospolita
Firmy doradztwa obsługujące najwięcej spółek giełdowych

Pomoc w rozliczaniu podatków dla firm publicznych to nie tylko prestiż, ale też wyzwanie. Prym nadal wiedzie tu wielka czwórka, ale kancelarie średniej wielkości z roku na rok umacniają swoją pozycję.

katarzyna kucharczyk

Na Giełdzie Papierów Wartościowych notowanych jest ponad 480 spółek. Ich zarządy są rozliczane przez akcjonariuszy za efektywne gospodarowanie majątkiem, nic więc dziwnego, że kwestie podatkowe mają tu szczególne znaczenie. Praktyka pokazuje, że problemy z fiskusem mogą przyczynić się do znaczącego spadku kapitalizacji rynkowej.

Kancelarią najchętniej wybieraną przez spółki jest KPMG: ma na koncie aż 116 emitentów. Na podium znalazły się też EY oraz PwC, a tuż za nimi Deloitte.

– Z jednej strony giełdowe spółki oczekują tak jak zawsze wiedzy podatkowej, kreatywnego podejścia, doświadczenia i zrozumienia specyfiki biznesu, a z drugiej coraz częściej zapewnienia im bezpieczeństwa – mówi Joanna Krzemińska, dyrektor w dziale doradztwa podatkowego KPMG w Polsce. Dodaje, że dlatego tak popularne stają się projekty doradcze mające na celu ograniczenie ryzyka odpowiedzialności...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10782

Wydanie: 10782

Spis treści
Zamów abonament