Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pomoc dla firm: Pożyczka na Rozwój Turystyki

23 czerwca 2017 | Prawo w biznesie

50 mln zł ma Bank Gospodarstwa Krajowego na rozwój firm prowadzących działalność gospodarczą w branży turystycznej i okołoturystycznej. Środki będą oferowane poprzez pośredników finansowych w formie preferencyjnych pożyczek.

Michał Kołtuniak

Dziś sytuacja jest taka, że Bank Gospodarstwa Krajowego poszukuje pośredników finansowych, którzy zajmą się redystrybucją tych środków. W tym celu ogłoszony został przetarg nieograniczony dla takich instytucji na uruchomienie produktu finansowego „Pożyczka na Rozwój Turystyki". Swoje propozycje mogą zgłaszać zarówno banki komercyjne (krajowe i zagraniczne), banki spółdzielcze, a także instytucje kredytowe lub finansowe (np. fundusze pożyczkowe) oraz konsorcja tych podmiotów.

Docelowo dla MSP

Ostatecznie nie chodzi oczywiście o samo zasilenie tych podmiotów, ale o to, aby pieniądze trafiły do przedsiębiorców. I na pewno trafią. A grupą docelową są w tym wypadku mikro, małe i średnie firmy działające na obszarze makroregionu Polska wschodnia. Przypomnijmy, że obejmuje on teren następujących województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz świętokrzyskiego. Zgodnie z nazwą programu, jest on skierowany do firm działających w branży turystycznej i w branżach z turystyką powiązanych.

Szeroka definicja

Przy tym to pojęcie branż (sektorów) okołoturystycznych jest szeroko rozumiane. W związku z tym o pożyczki będą mogły ubiegać się osoby (podmioty) prowadzące działalność w zakresie następujących działów i grup PKD:

-...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10782

Wydanie: 10782

Spis treści
Zamów abonament