Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska ma swój czas, nie można tego zmarnować

23 czerwca 2017 | Nieruchomości | Adam Roguski
Przemysław Krych, założyciel i prezes Griffin Real Estate
źródło: materiały prasowe
Przemysław Krych, założyciel i prezes Griffin Real Estate
Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment
źródło: materiały prasowe
Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment
Hadley Dean, prezes Echo Polska Properties
źródło: materiały prasowe
Hadley Dean, prezes Echo Polska Properties

Rz: Griffin Group – aktywa w zarządzaniu o wartości 5 mld zł, kilka linii biznesowych we współpracy z partnerami finansowymi. Stworzyliście dwa REIT-y, oba zarejestrowane w Holandii. W Polsce toczy się obecnie ożywiona dyskusja na temat REIT-ów. Ministerstwo Finansów właśnie opublikowało projekt ustawy. Czy jest on dla was atrakcyjny? Czy stworzycie polskie REIT-y?

Przemysław Krych, założyciel i prezes Griffin Real Estate: Proponowany projekt to krok we właściwym kierunku, ale wymaga dopracowania.

Ważne jest, aby autorzy projektu zrozumieli, że 95 proc. nieruchomości komercyjnych w Polsce jest kontrolowane przez inwestorów zagranicznych. Jeśli zostanie przyjęte prawo, które faworyzować będzie polski kapitał, to nie będzie żadnych produktów, ponieważ inwestorzy nie włożą ani pieniędzy, ani aktywów w tego typu struktury. Nowe prawo musi w jednakowy sposób traktować kapitał krajowy i zagraniczny.

Hadley Dean, prezes Echo Polska Properties: Główną zaletą ustawy o REIT-ach jest to, że pozwoli polskim inwestorom na inwestowanie w nieruchomości komercyjne. I nie tylko inwestorom indywidualnym, ale także funduszom emerytalnym. Ale to wszystko musi być racjonalne z podatkowego punktu widzenia. Jeśli tak będzie, to EPP przyjrzy się możliwości wejścia na GPW....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10782

Wydanie: 10782

Spis treści
Zamów abonament