Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dobre konto dla raczkującej firmy

23 czerwca 2017 | Dobra Firma
Najlepsze konta dla mikro i małych firm
źródło: Rzeczpospolita
Najlepsze konta dla mikro i małych firm

Na starcie przydają się każde oszczędności, dlatego młoda firma potrzebuje rachunku taniego i łatwego w obsłudze. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb.

ewa bednarz

Młodzi przedsiębiorcy ponoszą różne koszty. Inne ci, którzy muszą w ciągu miesiąca zrealizować wiele przelewów, inne ci, którzy preferują transakcje bezgotówkowe, a jeszcze inne ci, którzy liczą się z częstymi wypłatami gotówki.

Dla wszystkich najlepsze będzie jednak konto, za które bank nie pobiera opłat. Najlepiej też, żeby miało bezpłatne przelewy do ZUS i US, bo tych się nie uniknie. To też oznacza, że pięć darmowych przelewów w miesiącu (trzy są do ZUS i dla płacących VAT dwa do urzędu skarbowego) to zdecydowanie za mało. A tak jest np. w ofercie Alior Banku w iKoncie Biznes i w mBanku przy mBiznes Koncie Start. Propozycje te byłyby więc odpowiednie tylko dla osób, które nie będą robiły żadnych innych płatności z konta, a to jest wątpliwe. Nawet prowadzący jednoosobową działalność muszą choć raz przelać pieniądze na prywatne konto, aby z niego zrobić ewentualne opłaty, a to nie jedyne wydatki.

Część przedsiębiorców chce mieć również dostęp do innych produktów bankowych, jak np. linii kredytowej w rachunku czy karty kredytowej. Dla mających nadwyżki istotne może być też konto...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Wydanie: 10782

Wydanie: 10782

Spis treści
Zamów abonament