Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dobre konto dla raczkującej firmy

23 czerwca 2017 | Dobra Firma
Najlepsze konta dla mikro i małych firm
źródło: Rzeczpospolita
Najlepsze konta dla mikro i małych firm

Na starcie przydają się każde oszczędności, dlatego młoda firma potrzebuje rachunku taniego i łatwego w obsłudze. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb.

ewa bednarz

Młodzi przedsiębiorcy ponoszą różne koszty. Inne ci, którzy muszą w ciągu miesiąca zrealizować wiele przelewów, inne ci, którzy preferują transakcje bezgotówkowe, a jeszcze inne ci, którzy liczą się z częstymi wypłatami gotówki.

Dla wszystkich najlepsze będzie jednak konto, za które bank nie pobiera opłat. Najlepiej też, żeby miało bezpłatne przelewy do ZUS i US, bo tych się nie uniknie. To też oznacza, że pięć darmowych przelewów w miesiącu (trzy są do ZUS i dla płacących VAT dwa do urzędu skarbowego) to zdecydowanie za mało. A tak jest np. w ofercie Alior Banku w iKoncie Biznes i w mBanku przy mBiznes Koncie Start. Propozycje te byłyby więc odpowiednie tylko dla osób, które nie będą robiły żadnych innych płatności z konta, a to jest wątpliwe. Nawet prowadzący jednoosobową działalność muszą choć raz przelać pieniądze na prywatne konto, aby z niego zrobić ewentualne opłaty, a to nie jedyne wydatki.

Część przedsiębiorców chce mieć również dostęp do innych produktów bankowych, jak np. linii kredytowej w rachunku czy karty kredytowej. Dla mających nadwyżki istotne może być też konto...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10782

Wydanie: 10782

Spis treści
Zamów abonament