Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Część hotelarzy mogła przeinwestować

23 czerwca 2017 | Dobra Firma
Dług branży szybko rośnie
źródło: Rzeczpospolita
Dług branży szybko rośnie

Branża noclegowa staje się coraz bardziej dochodowym biznesem, ale rośnie też liczba firm, które mają problemy finansowe.

Hotelarstwo przeżywa swoje złote chwile. Bo chociaż nie należymy do grupy krajów tradycyjnie kojarzonych z turystyką, sytuacja się zmienia w ostatnich latach i można zacząć mówić o modzie na Polskę. Pomaga w tym organizacja ważnych międzynarodowych wydarzeń, takich jak: Euro 2012, szczytu NATO w Warszawie czy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - wynika z raportu Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA „Polskie hotelarstwo dynamicznie rośnie, ale nie wszyscy wytrzymują tempo – sytuacja finansowa w branży noclegowej", przygotowanego przez Krajowy Rejestr Długów.

Hotelarze zyskują również na stale rosnącej roli biznesowej Polski w regionie. Jak pokazują dane GUS, jeszcze w marcu 2010 r. odnotowano 285,8 tys. gości z zagranicy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10782

Wydanie: 10782

Spis treści
Zamów abonament