Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za oknem chcemy mieć szewca, warzywniak i klub fitness

23 czerwca 2017 | Nieruchomości | Aneta Gawrońska
Na osiedlu Wola 01 przy ul. Redutowej w Warszawie Budimex Nieruchomości oferuje dwa lokale użytkowe o powierzchni 57 i 85 mkw.
źródło: materiał inwestora
Na osiedlu Wola 01 przy ul. Redutowej w Warszawie Budimex Nieruchomości oferuje dwa lokale użytkowe o powierzchni 57 i 85 mkw.

Lokale użytkowe na osiedlach są uzupełnieniem oferty mieszkaniowej zarówno z segmentu popularnego, jak i apartamentowego.

Wieża mieszkalna na Pradze-Północ w Warszawie. Powierzchnie na parterze zajmuje m.in. Kościół baptystów i komornik. Jeden lokal stoi pusty. Sklepik nie wytrzymał konkurencji otwierających się po sąsiedzku sieciówek. Kilkanaście lokali usługowych, wszystkie wynajęte, jest w wielkim budynku w rejonie ul. Ostrobramskiej. Działają tam piekarnia, salon chińskiego masażu, fryzjer.

Dla rentiera

Trudno dziś wyobrazić sobie nowe budynki mieszkalne bez powierzchni użytkowych. Sławomir Horbaczewski, ekspert rynku nieruchomości, zwraca uwagę, że charakter planowanej inwestycji zależy m.in. od jej adresu. – Lokale użytkowe na parterach powstają zwykle w blokach w zabudowie pierzejowej miejskiej lub osiedlowej ulicy o znacznym natężeniu ruchu – mówi. – Takie powierzchnie umożliwiają deweloperom zwiększenie zyskowności projektu, bo osiągają wyższe ceny za metr niż parterowe mieszkania – podkreśla.

Lokale użytkowe na osiedlach są uzupełnieniem oferty mieszkaniowej zarówno z segmentu popularnego, jak i apartamentowego. – Liczbę lokali i ich wielkość...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10782

Wydanie: 10782

Spis treści
Zamów abonament