Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Siedziba poza Warszawą dla doradcy może być dużym atutem

23 czerwca 2017 | Ranking firm doradztwa podatkowego
Ranking według regionów
źródło: Rzeczpospolita
Ranking według regionów

W pierwszej dziesiątce rankingu notowane są kancelarie z Poznania: należąca do największych firm grupa TPA i Grant Thornton z grona najbardziej dochodowych. Ale nawet mniejsze, spoza stolicy, zdobywają klientów w całym kraju.

monika pogroszewska

Doradcy podatkowi podążają za dużym biznesem, a ten skupia się głównie w Warszawie. W naszym zestawieniu chcemy jednak pokazać, że także doradcy podatkowi spoza stolicy znajdują swoje miejsce w czołówce zestawienia, zdobywając klientów w całej Polsce. Również małe kancelarie uważają, że odległość nie ma większego znaczenia. Autostrady i nowoczesne rozwiązania informatyczne znacznie skróciły dystans.

Stworzyliśmy kategorię „Regiony", by pokazać, że doradztwo podatkowe to nie tylko Warszawa. Tyle że największe firmy z Wielkopolski trudno traktować jako regionalne, gdyż obie mają również biura w stolicy i tu osiągają dużą część swoich przychodów.

Grupa TPA obroniła w tym roku ósme miejsce w kategorii największych firm. Pracuje dla niej 21 doradców podatkowych, z czego większość w stolicy.

Wojciech Sztuba, partner zarządzający w TPA, zauważa, że rynek warszawski znacząco różni się od poznańskiego czy śląskiego. Wszystkie są jednak bardzo wymagające. W Warszawie skupione są zarówno największe inwestycje i przedsiębiorstwa, jak również rywalizujące ze sobą o ich obsługę firmy doradztwa.

– To sprawia, że rynek w stolicy jest największy, ale także najbardziej konkurencyjny. Cechą rynku wielkopolskiego i katowickiego jest większe rozproszenie i różnorodność branż klientów w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10782

Wydanie: 10782

Spis treści
Zamów abonament