Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Mieszkańcy decydują o wydatkach

23 czerwca 2017 | Życie Pomorza Zachodniego | Robert Biskupski
Do 5 lipca mieszkańcy Szczecina mogą składać projekty, które będą miały szansę na sfinansowanie ich z budżetu obywatelskiego.
źródło: Fotolia
Do 5 lipca mieszkańcy Szczecina mogą składać projekty, które będą miały szansę na sfinansowanie ich z budżetu obywatelskiego.

Rozpoczęło się zgłaszanie projektów do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Szczecinie.

Rewitalizacja Jeleniego Stawu przed degradacją z wyznaczeniem terenów rekreacyjnych wokół stawu, budowa ul. Misia Wojtka wraz z pełną infrastrukturą czy przebudowa Reduty Ordona – takie wnioski złożyły m.in. rady osiedli do budżetu Szczecina na 2018 r.

Osiedlowe inicjatywy

Do przyszłorocznego budżetu miasta 183 wnioski złożyło 35 rad osiedli. Do dalszej realizacji przekazano 89 z nich. Wśród nich znajdują się: zabudowa terenu wzdłuż ul. Narutowicza (aleja kasztanowa) na odcinku od ul. Potulickiej do ul. Kusocińskiego i stworzenie wybiegu dla psów, amfiteatr przy Rubinowym Stawie zgodnie z projektem z 2011 r. „Zagospodarowanie terenu przy Rubinowym Stawie" (os. Słoneczne). Ponadto zrealizowane zostaną: remont chodników na terenie osiedla Stare Miasto oraz wymiana nawierzchni na ul. Wyszyńskiego nr 36-38, budowa infrastruktury podziemnej w obszarze Warszewo I – kontynuacja, budowa parku rekreacyjnego Warszewo–Podbórz – etap II. Odrestaurowana zostanie rzeźba Gryfa stojąca przy zbiegu ul. Goleniowskiej i Kablowej i będzie przeniesiona na rondo Gryfa Pomorskiego....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10782

Wydanie: 10782

Spis treści
Zamów abonament